Педагогічні майстерні від Олени Пометун, Тетяни Ремех, Ірини Баранової (I хвиля)
- Наталія Логвиненко
- 16 трав. 2020 р.
- Читати 1 хв
Оновлено: 18 трав. 2020 р.
15 і 16 травня, онлайн з використанням Zoom відбулася перша хвиля майстер-класів для педагогів від експерток Освітньої платформи “Критичне мислення”: Олени Пометун “Закриті і відкриті. Запитання на уроці: як, навіщо і до кого” Тетяни Ремех “Як починати урок цікаво та ефективно” Ірини Баранової “Оцінка VS самооцінювання: контроль чи розвиток?”
Заняття онлайн проходили в інтерактивній формі, тобто це не лекція.
“Закриті і відкриті. Запитання на уроці: як, навіщо і до кого” Як часто ви запитуєте учнів на уроці? Про і навіщо ви їх запитуєте? Чи задоволені ви результатами цих опитувань? А як часто на уроці запитують учні? А отже – наскільки досконало ви володієте запитаннями як інструментом розвитку мислення? На зустрічі познайомилися з технологією формулювання запитань, поспілкувалися й заодно працювали над вдосконаленням персонального критичного мислення.
Проводила: Олена Пометун – засновниця Платформи “Критичне мислення”, авторка-розробниця посібників й програм з розвитку критичного мислення учнів, понад 15 років досліджує це питання, доктор педнаук, професор, наукова керівниця та консультантка українських і міжнародних освітніх проєктів, експертка з освітніх інновацій.
“Оцінка VS самооцінювання: контроль чи розвиток?” Чому шкільне навчання часто зовсім не працює на розвиток учнів, а навпаки – виснажує та демотивує? Яку роль у цьому відіграє традиційна система оцінювання? Чому навичка самооцінювання так важлива для сучасної людини? Вчитель – людина, яка контролює, чи спеціаліст з розвитку? Відшуковували відповіді на ці запитання разом, спираючись на технологію розвитку критичного мислення. Після нашої зустрічі отримали знання про конкретні прийоми розвитку своїх учнів через якісний зворотний зв’язок та навчання самооцінюванню.
Проводила: Ірина Баранова — тренерка й експертка Платформи “Критичне мислення”, співавторка посібників з розвитку критичного мислення, тренерка з дебатних технологій, учителька історії, суспільствознавства та права, практичний психолог.


Comments