EdCamp-марафонний успіх
- Наталія Логвиненко
- 7 січ. 2021 р.
- Читати 3 хв
“Коронавірусна криза. Виклики упровадження змішаної системи навчання. Пригнічений стан. Утома. Тривожність.
УСІМ НАМ потрібен ковток свіжого повітря в освіті – нові тверді та м’які навички в чіткому й помічному педагогічному маршруті EdCamp-марафону. Пропонуємо відновитися, здобути впевненість, гармонізувати сфери свого життя”, – звернулися організатори EdCamp-марафону до освітян України.
Зацікавившись проєктами EdCamp і ставши учасницею шести «Онлайн-толок EdCamp: для розуму і серця», 6 листопада 2020 року «побігла» освітній EdCamp-марафон під гаслом: «Досліджуйте! Мрійте! Відкривайте!». І думка ненароком промайнула: як 42? Аж 42?! Чи зможу я? Якщо учасники такі всі креативні й творчі, наполегливі, активні! І зрозуміла вже в невдовзі я, яка ж прекрасна ця EdCampівська сім'я! Підтримують, допомагають, розуміють і добрим словом, посмішкою гріють! І таких, марафонців було обрано 1000! Та до фінішу дійшли не всі, але –це не про лебединців!
Друзі, а які ж ментори та менторки EdCamp-марафону нас навчали: Лілія ГРИНЕВИЧ, проректорка з міжнародної і науково-економічної діяльності Університету Грінченка, міністерка освіти і науки 2016-2019 рр., Любомир ОСТАПІВ, засновник соціального проєкту фінансової грамотності “Сімейний бюджет”, Марина ГОНЧАРЕНКО, засновниця Лабораторії освітніх змін, Лейла АЛІЄВА, андрагог, бізнес-тренерка, коучка Галина ТИТИШ, очільниця ГО “Смарт Освіта”, співзасновниця ГО “Батьківський контроль”, засновниця ресурсу “Українська правда. Життя.”, Марина КРІСОВ, міжнародна консультантка з корекційної й інклюзивної педагогіки, Марія ФЕДОРЕНКО, консультантка зі здорового харчування, Світлана РОЙЗ, дитяча і сімейна психологиня, супервізорка, авторка книг з дитячої і сімейної психології та освітніх проєктів, Слава ФРОЛОВА, керівниця Фонду розвитку та підтримки молодого мистецтва України, Зоя ЗІНОВ’ЄВА, координаторка фасилітаторcької команди EdCamp в Україні, членкиня Національної Асоціації Фасилітаторів України, бізнес-тренерка, майстриня ТОП-фасилітації, Анастасія ДЬЯКОВА, радниця з питань безпечного інтернету для дитини Патронатної служби Віцепрем’єр-міністра – Міністра цифрової трансформації України, засновниця освітнього проєкту #stop_sexтинг, Анатолій ЗАСОБА, автор концепції ZOOM-педагогіки, вчитель Міжнародної онлайн-школи Papagolik, засновник Сімейної школи KidsHub та власник Школи англійської MOVA, Президент Української Асоціації соціальних підприємців. Таємне менторське коло бонусних субот: Ханна ОДАРЧЕНКО, стилістка, іміджмейкерка, дизайнерка; засновниця “Майстерні стилю Ханни Одарченко / Hanna Style WorkShop”, авторка й викладачка курсів зі стилю, іміджу, етикету Світлана ДМИТРЕНКО, Головна редакторка видавничої групи “Шкільний світ”, учителька біології, екології, практична психологиня, сертифікована тренерка програм МОН, авторка освітніх програм й методичних посібників Ірина РАКИТСЬКА, учителька фізики, експертка з недискримінації, тренерка з підготовки експертного кола для виконання антидискримінаційної експертизи освітнього контенту Ольга РАССКАЗОВА, докторка педагогічних наук, професорка, експертка з недискримінації, тренерка з підготовки експертного кола для виконання антидискримінаційної експертизи освітнього контенту.
Цікавого й нового скільки ж ми дізнались! Працювати на платформах з онлайн-сервісами я навчилась. І дорога терниста опанування Padlet, Mural, Kahoot не завжди легкістю зорилась! Але ж поруч були друзі - це команда #7! Приєднайтесь до EdCamp-спільноти - Вам цікаво буде всім! Заохоченням для учасників марафону були білі пірїнки, які наприкінці дня надсилали тренерки команди. Я отримала таких три! Одним з душевних моментів став подарунок від Таємного Миколая. Дарунки поєднали захід і схід, південь і північ нашої держави. Ми надсилали і отримували миколайчики від колежанок по марафону. Закінчився марафон святковою вечіркою онлайн.
Марафонки досягнули таких результатів: здійснили самоаналіз, систематизували знання й навички та побудували індивідуальну перспективну траєкторію професійного розвитку за напрямками: управлінським, фінансовим, критичного мислення, мовнокомунікаційним, доброчесності, інклюзії та недискримінації, здоров’язбережувальним, емоційно-етичним, креативним, побудови взаємин, дистанційної освіти, стилю і самопрезентації, недискримінаційного підходу в освіті, професійної взаємодії, комунікація в управлінні, розвитку української мови; отримали методичну підтримку «peer-to-peer» (рівний рівному) у розвитку загальних, фахових і управлінських компетентностей в концепції навчання впродовж життя, у плануванні та організації процесу самоосвіти, професійного та особистісного розвитку; удосконалили навички застосування практик здоров’язбереження, попередження та подолання стресу й професійного вигоряння; покращили навички організації групової комунікації в умовах дистанційної взаємодії; удосконалили навички самопрезентації у нових сучасних форматах, підвищили рівень інформаційної грамотності, апробували нові форми ефективної комунікації та співпраці.




Comments